Kartal Arçelik Servisi – 471 59 56 – No-Frost Buzdolabı Üst Kısım Soğutuyor, Alt Taraf Soğutmuyor.

 Kartal Arçelik Servisi

Kombi servisi | Klima servisi | Beyaz Eşya servis

Kartal Arçelik Servisi olarak Hizmet sunduğumuz mahalleler ; 

Atalar mahallesi Arçelik Servisi

Çarşı mahallesi Arçelik Servisi

Orhantepe mahallesi Arçelik Servisi

Soğanlık Yeni mahallesi Arçelik servisi

Gümüşpınar mahallesi Arçelik servisi

Cevizli mahallesi Arçelik servisi

Çavuşoğlu Arçelik servisi

Cumhuriyet mahallesi Arçelik servisi

Arçelik markalı beyaz eşya, klima ve kombi cihazlarınız için Kartal ilçesi ve civar ilçelerine teknik servis hizmeti sunmaktayız. Her türlü bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, set üstü ocak, kombi ve klima cihazlarınız için duyacağınız teknik destek için adresiniz; Kartal Arçelik Servisi olmalıdır.

No-Frost buzdolabınız eğer üst kısmı soğutuyor ancak alt  tarafı soğutmuyor sa öncelikle kapılarından her hangi birinin açık kalmadığından emin olmalısınız. Buzdolabınızın kapısı açık kalırsa soğutucu evap üzerinde karlanma oluşmuş olabilir. Bu durumda oluşan kar, hava akış kanallarınının tıkanmasına yol açar. Soğutucu evaparatör üst kısımda olduğu için tıkanmadan dolayı üst kısımdan alt bölmeye soğuk hava gitmez ve bu arıza meydana gelir. Kapı açık kalmasından kaynaklanan arızaların telafisi kolaydır. Soğutucunuzun iki kapısını 2 gün açık bırakın, oluşan karlar eridiği zaman soğutucunuz narmale dönecektir.

Ancak bu arıza sadece kapakların açık kalması sonucu meydana gelmez. Defrost sisteminde meydana gelen arılar da bu hataya yol açar. Böyle durumlarda eritme yapsanız da düzelme olmayacaktır. Bu sorunlar evap ısıtıcısı dediğimiz ince boru şeklinde alüminyum veya camdan yapılmış ısıtıcı, elektronik kart kontrollü soğutucularda defrost sensörleri ve kart, manuel soğtucularda ise bi metal termostat ve termik değişmesi sonucu arızalarınız düzelecektir.

Bu gibi durumlarda Kartal Arçelik servisi‘ miz aramak kaydıyla sorununuza bizimle çözüm bulabilirsiniz.